Pagini

05.11.2009

Unirea Urziceni - Glasgow Rangers 1-1

Unirea Urziceni se tine tare,a facut un egal mare cu echipa scotiana Rangers si ramane in lupta pentru calificarea in primavara ligii campionilor,fii pe locul al 2 lea.

Echipa Unirea Urziceni a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, miercuri, pe stadionul Steaua, în faţa formaţiei scoţiene Glasgow Rangers, în runda a patra a grupei G a Ligii Campionilor. Golul scoţienilor a fost marcat în minutul 79 de Lee McCulloch, care a şutat puternic de la aproximativ 25 de metri în dreapta portarului Arlauskis.
În minutul 88, Unirea Urziceni a egalat prin Marius Onofraş. Pasă lungă pentru Bilaşco, acesta a întors pentru Onofraş, care a trimis balonul direct în vinclul porţii apărate de McGregor, de la aproximativ 25 de metri.